Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne büyük ilgi!

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi sona erdi.

TSPB’nin 19-20 Kasım’da bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi sona erdi. İki gün boyunca yaklaşık 6 bini aşkın katılımcının takip ettiği Kongre’ye dünyadan ve Türkiye’den sektörün tanınan isimleri ve uzmanları konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi; T.C Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Sermaye Piyasaları Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan ve Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı Alp Keler’in açılış konuşmalarıyla başladı.

‘Dönüşüm’ ön plandaydı

Dönüşüm çağının olanaklarına dikkat çekmek için “Dönüşüm” temasıyla iki gün süren Kongre’de; “İnsanın Dönüşümü”, “Şirketler- Sektörlerin Dönüşümü” ve “Finansal Mimarinin Dönüşümü” olmak üzere üç ana tema altında farklı başlıklarda 28 panel, 30 eğitim programı yer aldı. İstanbul Finans Merkezi, Türkiye’nin yatırım koşulları, göç, iklim değişikliği, gelir adaletsizliği, dijital çağda İslami finans, Toplum 5.0 ve finansal okuryazarlık gibi birçok konu sektörün duayenleri tarafından ele alındı.

FODER’de oradaydı

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER)’de stant açarak etkinlikte katılımcılarla buluştu. Yönetim kurulunda gönüllerine kadar herkesin kongrede hazır olarak bulunduğu FODER standına ilgi yoğundu. FODER Başkanı Attila Köksal, CFA ve derneğin Genel Sekreteri Dr. Yasemin Demirdağ tarafından Kongrenin ilk gününde ‘Parasını Yöneten Hayatını Yönetir’ adlı finansal okuryazarlık eğitimi verildi. Eğitimin ardından Atilla Köksal, CFA ‘Geleceğe Yatırım’ adlı kitabını imzalamak için okurlarıyla bir araya geldi ve Ekotürk kanalına açıklamalarda bulundu.