Yönetim Kurulu

ZEKERİYA ÖZTÜRK

Başkan


Zekeriya Özturk, lise eğitimini Şehremini Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Gemi İnşaat Mühendisliği lisans, ve yine İTÜ’den Robotik alanıda, akabinde, 1994 yılında Edinburgh Üniversitesi’nden İşletme üzerine yüksek lisans (MBA) programlarını tamamlamıştır. 1990 yılında gemi inşaat sektöründe başladığı mühendislik kariyerini 1995 yılında finans sektörüne girerek geride bırakmış; sırasıyla Eczacıbaşı Menkul Kıymetler, Garanti Yatırım Bankası, Ekinciler Menkul Kıymetler, ING Barings ve Demir Yatırım’ şirketlerinde hisse senedi uzmanlığı, strategist, araştırma müdürlüğü pozisyonlarında bulunmuştur. 2000 yılında, Londra’ya taşınarak Merrill Lynch Türkiye ve EMEA finansal sektör hisse senetleri masasında üst düzey görevlerde bulunmuştur. Yine bir kariyer değişimi ile, 2006 yılında Garanti Bankası’na Uluslararası İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış ve 2013 yılına kadar, ayrıca Garantibank Romanya, Garanti Menkul Kıymetler, ve Garanti Portföy Yönetimi şirketlerinde yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmuştur. 2013 yılından itibaren kendi kurduğu danışmanlık ve araştırma şirketi (iRes)’i yönetmekte ve sosyal sorumluluk çerçevesinde FODER’de yönetim kurulu üyeliği yapmakta; genel makro ekonomi ve piyasalar hakkında FODER çerçevesinde seminerler vermektedir.

PELİN KABALAK

Başkan Yardımcısı


Orta ve lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü'nü bitirdi. 1991’de P&G'nin finans departmanında başladığı iş hayatı, finans sektöründe devam etti. Pamukbank, Benkar ve Koçbank’ta edindiği tecrübelerin ardından Türkiye’deki ödeme sektörünün gelişimi için 13 bankanın bir araya gelerek kurduğu Bankalararası Kart Merkezi'nde (BKM) Genel Müdür Yardımcısı olarak 2013 yılına kadar görev aldı. 2013 yılından itibaren dünyada başlayan "sosyal iş" akımıyla Türkiye’de faaliyet gösteren ilk şirketlerden Para Durumu’nda Genel Müdürlük görevini takiben Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği'nin (FODER) kurucu üyesi olarak bu konudaki ilk sivil toplum çalışmasına imza attı. Sivil Toplumdaki yolculuğuna Darüşşafaka Cemiyeti'nde 2015-2018 yılları arasında Genel Sekreterlik yaparak devam etti.

MEHMET GERZ

Başkan Yardımcısı


Mehmet Gerz Ata Portföy Yönetimi’nde CEO ve CIO olarak görev yapmaktadır. Daha önce Drake Capital, Yapı Kredi Yatırım, Bayındır Menkul, Oyak Yatırım ve Sparx adlı Japon fon yönetim şirketinde çalışan Gerz, yatırım finans sektöründe 25 yıllık deneyime sahiptir Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği mezunu olan Gerz, ABD’de University of Maryland’de finans alanında çift dal yüksek lisans (MBA/MS) eğitimini Türk Eğitim Vakfı bursu ile tamamladı. İTÜ’de İşletme doktora eğitimini tez hariç tamamlayan Gerz, Ekim 2019’da Duke Üniversitesi davranışsal finans araştırma merkezi Common Cents Lab küresel akademik üyesi (“global fellow”) olmuştur. FODER (Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği)’de yönetim kurulu üyeliği, Yatırım Profesyonelleri Derneği ve Rize Vakfı’nda denetim kurulu üyeliği yapmakta, Türk Eğitim Vakfı ve çeşitli üniversitelerin eğitim faaliyetlerine gönüllü olarak katkı yapmaktadır. Capital adlı aylık dergide Piyasalar adlı bir köşe yazmakta olan Mehmet Gerz, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir.

MURAT SAĞMAN

Sayman


1972 yılında Paris’te doğmuştur. 1992 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun olmuştur. Fransa’da Sorbonne Üniversitesinde Ekonomi ve Finans bölümlerini derece ile bitirmiştir. Yine Sorbonne Üniversitesi’nde derece ile sonuçlanan Banka ve Finans üzerine Master eğitimi yapmıştır. 1997 yılında Paris Credit Lyonnais Hazine Bölümü ve Paris Borsası’nda kısa deneyimler kazandıktan sonra 1998 yılında Türkiye’de Alfa Menkul Değerler Hazine Bölümü’nde çalışmaya başlamıştır. 2000 yılında ABD’de Nasdaq borsasında Broadway Trading firmasında hisse senetleri piyasasında Trader olarak görev yapmıştır. 2002 yılında Paris Refco da ABD Piyasaları Başkanlığı yaptıktan sonra 2004’te Akbank Private Banking’e Yurdışı Piyasaları ve Hisse Senetleri piyasalarınından sorumlu Yatırım Yöneticisi olarak katılmıştır. Aralık 2005 ve Ağustos 2011 yılları arasında Finansbank’da Özel Bankacılık Müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 ve 2015 yılları arası Notus Portföy Yönetimi Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü olmuştur. Şirketi İtalya’nın en büyük bağımsız Portföy Şirketi Azimut gruba satılmıştır. 2008 ve 2014 arası Galatasaray Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olmuştur. 2016 dan beri Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevilisidir. 2011 yılında Türkiye Bankalar Birliği Eğitmen kadrosuna seçilmiştir. Galatasaray Pazarlama AŞ Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Galatatasaray TV Yayıncılık Yönetim Kurulu üyesidir. Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ekonomi Danışmanıdır. Genç Yöneticiler İşadamları Derneği ( GYIAD) üyesidir.Yatırımcı Profesyonelleri Derneği (CFA) üyesidir. Ege Üniversitesi ve Ekonomize dergisi tarafından tarafından 2017 ve 2018 yılının en iyi Ekonomisti seçilmiştir.

BARIŞ ESEN

Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Dr. Barış Esen, Galatasaray Üniversitesi Bölgesel ve Stratejik Etüdler Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden doktora derecesini aldı. Gazetecilik ve televizyonculuk mesleğine 2004'te CNN Türk Dış Haberler Servisi'nde başladı. 2005 yılından 2010 yılı başına dek SKY Türk haber kanalında muhabir,editör ve sunucu olarak çalıştı. 2010'dan itibaren kuruluş kadrosunda yer aldığı Bloomberg HT'de sunucu-editör olarak görev yapan Dr. Barış Esen, Şubat 2023 itibariyle kariyerine Yatırım Finansman’da Kurumsal İletişim Direktörü ünvanı ile devam etmektedir. Dr. Barış Esen aynı zamanda Beykent Üniversitesi öğretim üyesidir.

CANAN AKMANOĞLU BAYRAK

Yönetim Kurulu Üyesi


Canan Akmanoğlu Bayrak, liseyi İSTEK Vakfı Özel Kaşgarlı Mahmut Lisesi’nde okuduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nden mezun oldu. Okullarda Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen olarak görev yaptığı 17 yıl boyunca çok çeşitli kademeden öğrencinin gelişimlerine destek, aile ve çocukların sorunlarına çözüm bulmada yardımcı olmuştur. Daha sonra kendi kızlarında deneyimlediği ve mesleğini yaptığı yıllar boyunca gözlemlediği ailelerin harçlık ile ilgili sıkıntı ve ihtiyaçlarından yola çıkarak bir fikri geliştiren Canan Akmanoğlu Bayrak, finans teknolojileri konusunda deneyimli bir ekiple, Türkiye’deki ilk harçlık yönetim uygulaması olan Manibux’ı kurarak 2016 yılında girişimcilik dünyasına adım attı. Çocuklara para yönetme bilincini ve becerisini, finansal okuryazarlık eğitimlerini, ailelerinin kontrolünde kazanmalarını için hem bireysel hem de girişimi Manibux ile katkıda bulunmaktadır.

Mesleğinin gerekliliği olarak çeşitli hizmetiçi eğitimler ve bireysel danışmanlıklar almış, Aile Terapisi, Psikodrama ve Psikanaliz alanında çalışmalar yapmıştır. Finansal okuryazarlığın küçük yaşlardan kazanılması için davranış temelli sosyal etki oluşturmayı hedefleyen Canan Akmanoğlu Bayrak fintech sektöründe bir girişimci olarak çok sayıda ödüller almış ve defalarca teknolojinin lider kadınları arasına seçilmiştir. Halen IWF (International Women’s Forum), EWPN (European Women Payment Network) ve WBN Türkiye (Women Buzz Network) üyesi olarak kadınların güçlenmesi için çalışmalarda bulunmaktadır.

İSKENDER ADA

Yönetim Kurulu Üyesi


1998 yılından itibaren aracı kurumların hazine (borçlanma araçları, repo, açık piyasa işlemleri vb.), nakit yönetimi, müşteri hesap yönetimi, hisse, türev araçlar, OTC işlemler, yurtdışı menkul kıymet işlemleri, kaldıraçlı işlemler, muhasebe, vergi, para piyasaları, halka arz ve bireysel portföy yönetimi operasyonlarını yürütmüş, yönetmiş ve geliştirmiştir. Aracı kurum nezdinde kurulan fon hizmet birimlerinde yatırım fonları ve yatırım ortaklıklarına ait tüm operasyon ve muhasebe süreçlerini yürütmüş, yönetmiş ve geliştirmiştir. Aracı kurum nezdinde, yatırım fonları ve bireysel müşterilere hizmet verecek şekilde portföy saklama birimini kurmuş, yönetmiş ve iş süreçlerini geliştirmiştir. Mayıs 2019’da İnfina Yazılım A.Ş.’de İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başladıktan kısa bir süre sonra, Ocak 2021’de Satış, Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Sermaye piyasalarının gelişimine katkı sağlamayı hedefleyerek Fintechtime Dergisi ve Para&Borsa internet sitesinde yazılar yazmaktadır. İnfina ile Dijital Finans isimli bir podcast serisi yapmıştır. Ekotürk TV’de Dijital Finans isimli bir canlı yayın programını hazırlayıp sunmaktadır.

MİTHAT ÖZGÜN ÖZOK

Yönetim Kurulu Üyesi


Mithat Özgün Özok 1998 yılında Galatasaray Lisesi’ni bitirmiş, 2003 yılında Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2006 – 2012 yılları arasında Aksu Çalışkan Beygo Avukatlık Ortaklığı, 2012 – 2015 yılları arasında ise Akol Hukuk Bürosu – White&Case Europe Danışmanlık Hizmetleri Avukatlık Ortaklığı’nda görev alan Özok, 2015 - 2019 yılları arasında Akol – Özok Namlı Avukatlık Ortaklığı’nın kurucu ortağı olarak görev almış, 2019 yılından itibaren ise banka ve finans hukuku alanında çalışmakta olduğu Özok Hukuk Bürosu’nun kurucu ve yönetici ortağı olarak görev yapmaktadır. 2004 yılından itibaren İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.

ONUR YURTSEVER

Yönetim Kurulu Üyesi


Onur Yurtsever, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi'nden Sermaye Piyasası Borsa ve İngiltere'de bulunan Exeter Üniversitesi'nden Finans ve Yatırım alanlarında Yüksek Lisans derecelerine sahiptir. Halen Özyeğin Üniversitesi'nde Tasarım, Teknoloji ve Toplum doktora programına devam etmektedir. 3 yılı yurtdışında olmak üzere 15 yıllık bankacılık ve finans tecrübesine sahiptir. Garanti Bankası, Garanti Bankası Hollanda, Fibabanka, YapıKredi Bankası, Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası, Finans Yatırım ve ING Bank gibi önde gelen finansal kurumlarda çalışmıştır. En son ING Bank’ta Yatırım Ürünleri Bölüm Müdürü olarak görev almıştır. Sermaye piyasaları, yatırım, portföy yönetimi ve özel bankacılık alanlarında birçok sorumluluk üstlenmiştir. Smart Advice Finansal Teknolojiler'in kurucusu ve yönetici ortağıdır.

ZÜMRÜT CAN AMBARCI

Yönetim Kurulu Üyesi


İstanbul Üniversitesi’nde ekonomi lisans ve Sermaye Piyasaları ve Borsa yüksek lisans eğitimin ardından New York Üniversitesi’nde Kurumsal Finans ve Değerleme Eğitimi alan Zümrüt Can Ambarcı, kariyerine Yapı Kredi Bankası Yatırım Bankacılığı bölümünde hisse senedi analisti olarak başladı. 25 yılı aşan kariyerinde Yapı Kredi Yatırım, Ata Yatırım, Alternatif Yatırım ve TSKB-Yatırım Finansman gibi kurumlarda hisse senedi araştırma ve uluslararası hisse senedi satış bölümleri başta olmak üzere farklı alanlarda yönetim kademelerinde görev yapan Ambarcı, büyük halka arzlarda ve kurumsal satış süreçlerinde yer alarak, yerli ve yabancı fonlara Türkiye piyasaları ve ekonomisi hakkında Türkiye’de ve yurtdışında araştırma hizmeti verdi. Kocaer Grubu’na katılmadan önce İslam Kalkınma Bankası’nın Derecelendirme şirketi IIRA Rating Agency’de Uluslararası Ilişkiler ve Derecelendirme’den sorumlu Direktör ve Türkiye Ülke Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Halen Kocaer Grubunda Strateji ve Yatırımcı İlişkilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Ambarcı, aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans seviyesinde finans, şirket değerleme ve finansal modelleme derslerini vermektedir.

AHMET CENK GÖKSAN

Yönetim Kurulu Üyesi


Cenk Göksan, Bağımsız Danışman olarak Sürdürülebilir Finans ve Yatırımcı İlişkileri alanında faaliyet göstermektedir. Bundan önce Sorumlu Yatırım için Gelişmekte olan Piyasalar (EMRI), LLC 'nin Kurucu Ortağıdır. 1995 yılında katıldığı ve strateji ile bütçeleme sorumluluğunu da yürüttüğü Akbank 'ta uzun yıllar Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Bölüm Başkanlığı görevini yürütmüştür. Akbank'ta, Türkiye 'de sürdürülebilirlik alanının geliştirilmesi çabalarını yürütürken, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ile birlikte Sürdürülebilir Finans Girişimi'nin hayata geçirilmesine önderlik etmiş ve Karbon Saydamlık Projesi’nin (CDP) Akbank ve Sabancı Üniversitesi önderliğinde kurulması konusunda lider rol almıştır. Galler Prensi Kurumsal Sürdürülebilirlik Liderler Grubu’nun eski bir üyesi ve TÜSİAD İklim Platformunun kurucu üyesidir. Daha önce Menkul Değerler ve Yatırım Fonlarından Sorumlu Müdür olarak Ak Menkul Değerler’de, Yatırım Analisti olarak, Carnegie International/Londra 'da ve Kıdemli Finansal Analist olarak Sabancı Holding’de görev almıştır. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Lisans Derecesi ve Johns Hopkins Üniversitesi SAIS/Avrupa'dan Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi alanında Lisans Üstü diplomasına sahiptir. Türk Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) Yönetim Kurulu üyeliği ve Sürdürülebilirlik Çalışma Grubu kurucu başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Ayrıca Sermaye Piyasaları ve Sürdürülebilirlik alanında SPP Derneği’nde Kurucu Üye olarak ve başka birçok platformda görev almıştır.

D. ANGELA TERESI

Yönetim Kurulu Üyesi


Başlıca uzmanlık alanları :
- Kurumsal Gelişim, Stratejik Yönetim,Balanced Scorecard
- Koçluk, Liderlik ve Yöneticiliği Geliştirme, Yönetici Yetkinlik Değerlendirme
- Süreç Yönetimi, BPR
- İnsan Kaynakları Sistemleri Kurulumu
- Sözleşme Yönetimi-Satın Alma Yönetimi-Dış Ticaret
- Müşteri Deneyimi Yönetimi/Vatandaş Deneyimi Yönetimidir.

33 senelik iş deneyimi olup aşağıdaki organizasyonlarda rol almıştır:
- GROW International, Kurucu, Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Yönetici Koçu
- NMT, Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Yönetici Koçu
- AVEA, Kanal Uygulamaları Direktörü
- TURKCELL Şirketler Grubu, GLOBAL BİLGİ AŞ-Müşteri Hizmetleri Operasyon Bölüm
Yöneticisi - MAN Enerji, Müşteri/Tedarikçi Sözleşmeleri ve Satın alma Yöneticisi
- KALSIN GRUP- Unipar Dış Tic , Genel Müdür Yardımcısı- Dış Ticaret

Eğitimi & Başlıca Sertifikaları:
- Marmara Üniversitesi – Modern Yönetim Teknikleri Programı
- İstanbul Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Mühendislik Fakültesi
- Yönetim Danışmanlığı Sertifikası (YDD)
- The Coaching Institute, KAPSAMLI YAŞAM KOÇLUĞU
- ISO 9001 Kalite ve Baş Denetçi Sertifikası
- Konstelasyon Kolaylaştırıcı Sertifikası

AZRA YAZICI

Yönetim Kurulu Üyesi


Azra Yazıcı, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldu. Üniversitede bulunan Marmara Finans Kulübü bünyesinde aralarında seminer, konferans, zirvelerin de bulunduğu çok sayıda önemli ve ses getiren etkinliğin yönetiminde bulundu. Marmara Üniversitesi Sinerji Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2018 yılından bu yana FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) de gönüllü olarak Finansal Okuryazarlık eğitmenliği yapıyor. TİM Danışmanlık tarafından geleceğin finansçılarını yetiştirmek için düzenlenen ve 8 aylık özel bir proje olan Bankacılık ve Finans MT Programına seçildi ve başarıyla tamamladı. Üniversite eğitimi devam ederken iş hayatına QNB Finansbank’ın insan kaynakları departmanında başladı. Şimdi ise QNB Finansbank’ta Kıdemli Müfettiş Yardımcısı olarak iş hayatına devam etmekte.

CÜNEYT DİRİCAN

Yönetim Kurulu Üyesi


Cüneyt Dirican, 1990 Saint Joseph Fransız Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü`nde Bankacılık doktorasını ve Sermaye Piyasası ve Borsa yüksek lisans derecelerini almıştır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Arel Üniversitesi`nde akademisyen olarak iş hayatına devam etmektedir.
Peppers & Rogers Group Yönetim Danışmanlığı ve Innova Bilişim Çözümleri firmasında yönetici danışman olarak uluslararası ve ulusal firmalarda pazarlama, yönetim, satış, finans, bankacılık gibi çeşitli stratejik projelerde yer almıştır. PTTBank, PTT Kargo, Birleşik Posta, ISTESOB Akıllı Kart, Esnaflara Özel İşletme Kart gibi Türkiye`nin ilkleri olan projelere imza atmıştır. İşletme ve Üretici Kart gibi KOBİ`lere, esnaflara ve çiftçilere yönelik ticari kartları yönetmiştir.
Posta Bankacılığı`nın ve Postbank`ların Finans Sektöründeki Fonksiyonelliği, Ekonomiye Etkileri ve Türkiye`de Uygulanabilirliği Üzerine Bir Çalışma (2005) adlı doktora ve Internetin ve Internet Bankacılığı`nın ve Internet`in Finansal Hizmet Sektöründeki Yeri ve Etkileri (2000) adlı Türkiye`nin alanındaki ilk akademik eserleri olan yüksel lisans tezleri bulunmaktadır.
Dünya ve Şalom Gazetesi`nde ekonomi ve iş sayfası düzenli yazarıdır. KOBİ'lerin Koçu, Finans Doktoru radyo programı ile "en iyi ekonomi programı" ödülü almıştır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

IŞIL BÜK

Yönetim Kurulu Üyesi


Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş. Yatırımcı İlişkileri Kıdemli Müdürü olan Işıl Bük, iş hayatına IKEA’da İç Denetim ve Finansal Raporlama Uzmanı olarak başlamıştır. 2007-2012 yıllarında Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finansman ve Araştırma birimlerinde çalışmış, halka arz projelerinde yer almış ve ekonomist/stratejist olarak görev yapmıştır. Bizim Toptan’daki görevi öncesinde, 2012-2013 yıllarında da Yıldız Holding’de Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi olarak çalışmıştır.

1982 yılında doğan Bük, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde 2004 yılında lisans, 2007 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı lisans belgelerine sahip olan Işıl Bük, 2011-2018 yıllarında Yatırım Profesyonelleri Derneği (CFA Society of Istanbul) yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Halen Finansal Okur Yazarlık ve Erişim Derneği (Foder) ve Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) Yönetim Kurullarında yer almaktadır. Aynı zamanda TÜYİD çatısı altında yatırımcı ilişkileri üzerine eğitimler vermektedir.


İLKNUR ÜNER

Yönetim Kurulu Üyesi


1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Üner 1998 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Maliye Teorisi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini, 2013 yılında TC Kadir Has Üniversitesi Finans Bankacılık Bölümü’nde doktorasını tamamladı. 1998 yılında Şekeryatırım Menkul Değerler AŞ’de uzman yardımcısı olarak başladığı iş hayatında 2000 yılında Akyatırım Menkul Değerler AŞ’de uzman olarak devam etmiştir.2003 yılında Akbank Hazine Sermaye Piyasaları Bölümünde ‘Yatırım Fonları Back Office’ birimini kurmak üzere tayin olan Üner birimi kurup yöneticiliğini yapmıştır. 2006-2013 yılları arasında aynı bölümde ‘Hissesenetleri Operasyon’ ve ‘Türev Ürünler Operasyon’ birimlerini kurup yöneticiliklerini yürütmüştür. 2013 yılında Burganbank Risk Yönetim Grubunun bünyesinde ‘Hazine Middle Office Birimini’ kurmak üzere göreve başlamış birimi kurup 2016 yılına kadar müdürlüğünü yürütmüştür.2016 yılında Aktifbank bünyesinde Portföy Saklama Birimini kurup 2019 yılına kadar müdürlüğünü yürütmüştür. Halen finans yazarlığı, eğitmenlik ve akademisyenlik yapmaktadır. Hazine ve sermaye piyasası ürünlerinin operasyonel süreçlerinin yürütülmesi, risk yönetiminin gerçekleştirilmesi, sermaye piyasası mevzuatı, vergi mevzuatı gibi teknik konularda uzmanlaşmıştır. Görevi sırasında sorumlu olduğu ürünlerin on beş farklı projesinde proje yöneticiliğini de gerçekleştirmiştir. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Finansal Eğitim Komitesi’nde sekiz yıldır finansal eğitim gönüllüsü olarak çalışmaktadır. Finansal Planlama Derneği (FPD) kurucu yönetim kurulu üyesi olarak da beş yıldır görevine devam etmektedir. Sayın Üner, 3 yıldır iki farklı internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. 2016 yılında “Türev Ürünlerin Gizli Doğası” kitabı , 2017 yılında ‘Acemi Finansçının Günlüğü’ kitabı yayınlanmıştır.

LAÇİN ÖGE

Yönetim Kurulu Üyesi


Laçin Öge , 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği’ni bitirdikten sonra MBA’ini Oklahoma City University’de yapmıştır. İş hayatına 1995 yılında Koçfinans’ta başlayan Laçin Öge, son 17 yıldır Visa Europe Türkiye’de Üye İlişkileri’nden sorumlu Grup Başkanı olarak görev yapmaktadır.

SERCAN UZUN

Yönetim Kurulu Üyesi


Orta ve lise eğitimini Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Sercan Uzun, 2009 yılında Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Eğitimine Fransız Hükümeti’nin “Mükemmeliyet Bursu” ile gittiği Paris 1 Panthéon Sorbonne Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans Master programını tamamlayarak devam etti. 2015 yılında Özyeğin Üniversitesi Finansal Mühendislik ve Risk Yönetimi Master programını bitirdi.

Kariyerine 2011 yılında Global Menkul Değerler’de Hisse Senedi Analistliği ile başlayan Uzun, 2015 yılında Global MD Portföy Yönetimi’nde Fon Yöneticiliği görevini üstlendi. Uzun, 2018 yılından beri Akiş GYO’da Yatırımcı İlişkileri, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Chartered Financial Analyst (CFA) ve Chartered Alternative Investment Analyst (CAIA) olan Sercan Uzun özellikle eğitim alanında öğrencilere destek vermektedir. 2020-2021 Güz eğitim döneminde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Yatırım Analizi ve Portföy Yönetimi dersini vermiş olan Uzun ayrıca 2017, 2018 ve 2020 yıllarında CFA Research Challenge kapsamında Galatasaray Üniversitesi, 2019'da Bilgi Üniversitesi öğrencilerine mentorluk yapmıştır. CFA Society İstanbul Yönetim Kurulu üyesi de olan Uzun, “BizBizze- Kadınlar İçin Fikir Destek Derneği” platformunda da kadın girişimcilerin işlerini büyütmeleri için bir dönem stratejik mentorluk yapmıştır.

SEVDA ÖZSÖNMEZ

Yönetim Kurulu Üyesi


İlk ve orta öğreniminini Amerika ve Hollanda”da yaptıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde Uluslararası Finans bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi aldı. Profesyonel hayatına Finansbank Mali İşler’de başladıktan sonra kariyerine Finans sektöründe devam etti. Yerli ve yabancı aracı kurumlarda Banka Analisti ve Portföy Yöneticisi olarak görev aldı.Finans sektöründe 17 yıldır tecrübe sahibi olan Sevda Sarp Özsönmez şuanda Azimut Portföy’de Araştırma Müdürü olarak görev almaktadır.

YASEMİN DEMİRDAĞ

Yönetim Kurulu Üyesi


1978 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yöneylem Araştırması bölümünden mezun olduktan sonra, 1983 yılında McGill Üniversitesi'nden MBA ve 2004 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden Doktora derecelerini edinmiştir. Çalışma hayatına, 1978 senesinde BİLPA ve sonrasında Simpson Sears bünyesinde toplamda 2 sene kadar sürecek olan programcılık görevi ile başladı. Ardından 5 seneyi aşkın bir süre boyu Canadian National Railways’de, bunu müteakip 6 seneyi aşkın bir süre boyunca da Emlak Bankası’nda Proje Lideri olarak görev aldı, bu süreçte aynı zamanda bir buçuk sene civarında Holiday Inn Ataköy’ün Yönetim Kurulu Üyeliği rolünü üstlendi. Daha sonra Kredi Kayıt Bürosu’nun kuruluşunda da yer alarak 6 yıl boyunca İş Geliştirme Direktörlüğü yaptı. Ardından gelen 3 yıllık sürede Yeditepe Üniversitesi Eğitim Görevlisi ve Uluslararası Danışman olarak çalışmalarına devam etti. Takibindeki 10 sene boyunca İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği pozisyonunda görevine devam ederken bu süre içerisinde bir dönem İstanbul Kalkınma Ajansı’nda Kalkınma Kurulu Üyeliği yaptı. 2014-2021 yılları arasında Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Genel Sekreteri olarak çalışmış, gerek kamu gerekse de özel sektörle yakın temasta bulunarak Türkiye’deki finansal okuryazarlığı geliştirmek üzere çalışmalar yaptı. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, TÖSSED Özel Olimpiyatlar Türkiye Başkan Yardımcısı ve Ülke Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Danışma Kurulu


Denetleme Kurulu


Genel Sekreterlik