Küresel Para Haftası Gönüllü Eğitmen Duyurusu

Küresel Para Haftası tüm dünyada etkinliklerle ve aktivitelerle,çocuklara ve gençlere doğru, bilinçli harcamalar ve tüketim yaparak mevcut kaynaklarını etkin ve doğru kullanabilmeyi, tasarruf edebilmeyi hedef ve alışkanlık haline getirebilmeyi ve birer girişimci olmalarınıöğretmek amacıyla kutlanmaktadır. Çocuklar ve gençler için parafarkındalığını artırma amaçlı olarak CYFI girişimiyle 2012 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen Küresel Para Haftası etkinlikleri bu yıl OECD International Network on Financial Education (OECD/INFE) inisiyatifiyle gerçekleştirilecek. 2012 yılından bu yana düzenlenen etkinliklerde 169 ülkeden 32 milyon çocuk ve gence eğitimler verildi.

2014 yılından bu yana Küresel Para Haftası’nın Türkiye ayağına öncülük eden FODER, bu yıl da hafta kapsamında bir yandan tasarruf bilincini oluşturacak projeler yürütürken eş zamanlı olarak kurumsal ve bireysel üyelerinin dahil olacağı etkinlikler gerçekleştirecek.

Küresel Para Haftası Borsa İstanbul’da açılış gongu ile başlayacak. FODER ile işbirliğinde kutlanan hafta boyunca “öğren, biriktir, kazan” temalı etkinlikler düzenlenecek. Küresel Para Haftası’nda sivil toplum inisiyatifi ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının birlikte yürütecekleri etkinlikler gerçekleştirilecek. Para tarihi, para yönetimi, finansal okuryazarlık ve finansal sistemi tanıtmak ve anlatmak üzere okullara ve üniversitelere ziyaretler düzenlenecek. Hafta boyunca ülke genelinde FODER gönüllü eğitmenleri tarafından finansal okuryazarlık eğitimleri verilecek.

Gönüllü eğitmenlik başvurusunda bulunmak için lütfen formu doldurunuz:

https://forms.gle/jGx8EUX4Dj9RRTTs6