Sabancı Üniversitesi Öğrencilerine “Parayön Projesi” İle Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Verildi

“Bütçesini Bilen Çocuklar” Ve “Bütçesini Bilen Gençler” İle Binlerce Çocuk Ve Gence Finansal Okuryazarlık Eğitimleri Verildi
18 Haziran 2015
DenizBank ve Foder 3 ayda 10 bin öğrenciye finansı anlattı: Parametre Projesi
12 Mayıs 2018

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği olarak gençlere yönelik finansal okuryazarlık bilincinin kazandırılması için çalışmalarımıza JP Morgan’ın hibe fonuyla desteklediği Parayön projemiz ile devam ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta Sabancı Üniversitesi öğrencilerine finansal okuryazarlık eğitimi verilerek finansal anlamda sorumluluk sahibi bireyler olmaları hedeflendi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle ve interaktif bir şekilde gerçekleştirilen eğitimde Parametre eğitim modülü anlatıldı. Eğitimde yer alan aktivitelerle öğrenciler harcamalarının farkına varıp bütçesine yön vermeyi öğrendiler.

Finansal okuryazarlık alanında farkındalık sahibi olan gençler eğitim boyunca gerek yaşadığı tecrübelerle gerekse şahit olduğu olaylarla paranın ne şekilde bilinçsiz kullanıldığını ifade ettiler. Eğitim sonunda artık paranın nasıl yönetileceğini öğrenen gençlere eğitmenimiz tarafından “Foder Eğitim Sertifikası” verildi.