FODER 2023 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Derneğimizin 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 1 Haziran 2023 Perşembe günü Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısında iki yıl süre ile görev alacak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu belirlendi. Zekeriya Öztürk yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alacak. FODER’de geçtiğimiz iki dönem boyunca Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış olan Attila Köksal, CFA “Yeni dönemde dijital eğitim platformumuzu hayata geçirmekte büyük emekleri olan Zekeriya Öztürk’e görevi devretmiş olmaktan mutlu ve umutluyum.” dedi. Toplantıda 2022 yılı faaliyet raporu, 2023 yılı iş planı sunuldu. Yönetim ve Denetim kurulu asil ve yedek üyeleri belirlendikten sonra gelecek döneme ilişkin dilek ve temennilere yer verildi.

Toplantıda sunulan önerge ile birlikte Sezai Bekgöz Divan Başkanı, Pelin Kabalak ve Mehmet Gerz ise Divan Katipleri olarak seçildi. Sezai Bekgöz; “Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimiz ve ülkemize hizmet etmiş, eserler bırakmış ve ebediyete intikal etmiş tüm büyüklerimizi anarak toplantıya izninizle başlıyorum” sözleriyle toplantıyı başlattı. Gündem maddeleri okundu.

Gündemin ardından Genel Sekreter Melisa Mumcu, derneğin 2022 yılına ilişkin faaliyetleri içeren bir sunum gerçekleştirdi. Son bir yılda FODER’in pek çok alanda gerçekleştirdiği başarılı işler, gelecek yıllara ilişkin umut verici bulundu. Melisa Mumcu “FODER olarak önümüzdeki 10 senede eğitimler ve etkinlikler ile Türkiye’de finansal okuryazarlık eğitimleri, davranışsal finans ve teknoloji ekseninde yenilikler getirmeyi hedefliyoruz.” diyerek sunumunu sonlandırdı.

Derneğimizin 2023 yılına ilişkin iş planını, mevcut faaliyetlerini ve tahmini bütçeyi içeren bir sunum gerçekleştiren Attila Köksal, CFA, FODER’in gelecek dönemde gerek yüz yüze gerekse dijital eğitimlerle finansal okuryazarlığın geliştirilmesi için azimle çalışılacağını söyleyerek gelecek dönem vizyonunu aktardı. Benim Param Değerli Projesi ile; T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi iş birliği ve Borsa İstanbul Grubu sponsorluğuyla başlattığımız projede hedefimizin 5 milyon kamu personeline ulaşmak olduğunu aktardı. Köksal konuşmasının sonunda, düzenlediğimiz eğitim seminerlerinden, FODER Kitap Kulübü ve FODER Genç Kitap Kulübü etkinliklerinden bahsetti. Gelecek dönemde “Parasını Yöneten Hayatını Yönetir” sloganımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi aktardı.

Mevcut Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulunun ibra edilmesinden sonra gelecek dönemde FODER adına çalışmaları sürdürecek Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu adayları üyeler arasından belirlendi. Zekeriya Öztürk, Yönetim Kurulu Başkanlığını Attila Köksal’dan devraldı. Kendisine ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize yeni dönemin hayırlı olmasını diliyoruz.

FODER Yönetim Kurulu Asıl Üyeler
ZEKERİYA ÖZTÜRK (Yönetim Kurulu Başkanı)
PELİN KABALAK (Başkan Yardımcısı)
MEHMET GERZ (Başkan Yardımcısı)
MURAT SAĞMAN (Sayman)
BARIŞ ESEN
CANAN AKMANOĞLU BAYRAK
İSKENDER ADA
MİTHAT ÖZGÜN ÖZOK
ONUR YURTSEVER
ZÜMRÜT CAN AMBARCI

FODER Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
AHMET CENK GÖKSAN
ANGELA TERESİ PAPAZYAN
AZRA YAZICI
CÜNEYT DİRİCAN
IŞIL BÜK
İLKNUR ÜNER
LAÇİN ÖGE
SERCAN UZUN
SEVDA ÖZSÖNMEZ
YASEMİN DEMİRDAĞ

FODER Denetim Kurulu Asil Üyeler
SEZAİ BEKGÖZ
SERHAD SATOĞLU
UMURCAN GAGO

FODER Denetim Kurulu Yedek Üyeler
AHMET OĞUZ MERT
ALPCAN COŞKUN
ERDOĞAN ONUR DUYGU

Yeni dönemde görev alacak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyelerinin seçiminden sonra Attila Köksal, CFA söz aldı. Konuşmasında “Derneğin iki dönem öncesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Özlem Denizmen’den almıştım. Hepimizin gönüllü emekleriyle birlikte bugünlere getirdiğimiz için gurur duyuyorum. Yeni dönemde dijital eğitim platformumuzu hayata geçirmekte büyük emekleri olan Zekeriya Öztürk’e görevi devretmiş olmaktan mutlu ve umutluyum” dedi. Attila Köksal’ın konuşmasından sonra Zekeriya Öztürk “Her zaman genç ruhu ve profesyonel yaklaşımıyla derneğimize elinden gelen katkıyı sunan Attila Köksal’a özveri ile yapmış olduğu çalışmalar için Yönetim Kurulu üyeleri adına bu teşekkür plaketini vermek isterim” diyerek bir plaket takdim etti.

Bayrak değişiminin ardından FODER Danışma Kurulu Başkanı Özlem Denizmen “FODER’in Türkiye’de finansal okuryazarlığı geliştirmek adına yapmış olduğu çalışmalar için çok mutluyum. Yıllar içerisinde bu noktaya gelmemizde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Genel Kurul toplantısına katılan üyelerimizin yeni dönem için dilek ve temennilerinin ardından toplantı sona erdi.

2022 yılı faaliyetlerimizin gerçekleşmesi için katkı sağlayan tüm üyelerimize, paydaşlarımıza, gönüllülerimize ve emeğini esirgemeyen Yönetim kurulumuza teşekkür ederiz. Gelecek dönemde görev alacak üyelerimize başarılar ve kolaylıklar dileriz.

2022 yılı faaliyet raporuna erişmek için tıklayınız.