2016’nın İlk “Foder Gönüllü Buluşması Etkinliği” Gerçekleştirildi

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği olarak, her ayın ilk perşembe günü düzenlenmesi hedeflenen “FODER-Gönüllü Buluşması” etkinliğinin ilki 7 Ocak 2016 tarihinde Akmerkez YLZ’de gerçekleştirildi.


FODER’le gönülden birlikte olan gönüllülerle birlikte keyifli bir sohbetin ardından derneğin, misyon, vizyon ve etkinliklerin anlatıldığı bir sunum yapıldı. Finansal okuryazarlık kavramının ne olduğu ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değinildi. FODER’e bireysel, kurumsal üyelik ve gönüllülük ile katılım hakkında daha önce FODER’le birlikte olmayan ancak toplantıya iştirak eden katılımcılara detaylı bilgilendirme yapıldı.
FODER’in 14-25 yaş arası gençlere yönelik hayata geçirdiği Parayön projesi ve üç alt modülü hakkında gönüllülere bilgi verildi. İngiltere’de ödüllü bir sosyal girişim olan MyBnk’in eğitimlerini Türkiye’deki gençlere ulaştırabilmek ve tanıtım videosunda yer alan öğrencilerin, finansal okuryazarlık eğitimleri sonrası gözlerindeki ışığı görmek FODER Ailesi olarak herkese büyük mutluluk verdi.


2013 yılından beri mart ayının ikinci haftasında tüm dünyayla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Global Money Week – “Küresel Para Haftası” etkinliklerinde dernek olarak daha önceki yıllar neler yapıldığı ele alınarak bu sene neler yapılacağı üzerinde yoğunlaşıldı. Her yıl Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği gönüllüleriyle gerçekleştirilen ve on binlerce çocuk ve gence finansal okuryazarlık eğitimleri verilen etkinliğin bu yıl da gönüllülerin katkı ve destekleriyle gerçekleştirilecek olması şimdiden heyecan ve coşku yaşattı.
Buluşma etkinliğine katılan gönüllülerin finansal okuryazar bir Türkiye yolunda gerçekleştirilen beyin fırtınası ve önerileri sonrası etkinlik güzel dileklerle sonlandırıldı.
Katılım gösteren ve somut olarak FODER’le birlikte olamasa da katılmayı arzu eden tüm gönüllülerimize teşekkürler ederiz. Bir sonraki “FODER – Gönüllü Buluşması” etkinliğinde daha geniş bir katılımla bir arada olma dilekleriyle…