Global Money Week
(Küresel Para Haftası)

Child & Youth Finance International (CYFI) tarafından başlatılan, 2019 yılından itibaren OECD tarafından yürütülmeye başlanan ve iş birliği kuruluşlarla tüm dünyada eş zamanlı gerçekleşen Küresel Para Haftası (Global Money Week) kapsamında FODER gönüllüleri aracılığı ile 2012 yılından bu yana düzenlenen etkinliklerde 175 ülkeden 40 milyon çocuk ve gence eğitimler verildi. Küresel Para Haftası’nda şimdiye kadar FODER çatısı altında, sivil toplum insiyatifi ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının birlikte yürütecekleri etkinlikler gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle eğitimlerin online yapılacağı Küresel Para Haftası 2021’in teması ise ‘‘Kendinize İyi Bakın, Paranıza Dikkat Edin’’ olarak belirlendi.

Küresel Para Haftası kapsamında çocuklara ve gençlere erken yaşlardan itibaren maliyet konusunda dikkatli olmalarını sağlayacak zekaya dayalı alışkanlıklar edindirmeyi hedefliyoruz. Hayatın ilerleyen yıllarında karşılaşılabilecek finansal sıkıntılar konusunda bilinç oluşturulurken bir yandan da para yönetimi yeteneğinin geliştirilmesini amaçlıyoruz. Mart ayı boyunca çeşitli üniversite ve kurumlarla iş birliği yaparak dijital platformlarda ‘Bütçesini Bilen Çocuklar’ ve ‘Bütçesini Bilen Gençler’ eğitimleri veriyoruz.

FODER olarak Küresel Para Haftası’na YUFIN (Yeditepe Üniversitesi Finans Kulübü) ile iş birliği içinde gerçekleştireceğimiz Finansal Okuryazarlık Eğitimleri ile başlıyoruz.

Küresel Para Haftası Sunumu

Destekleyenler

Etkinlikten Kareler