Küresel Para Haftası 2024 – Açılış Etkinliği

🌎 Küresel Para Haftası Açılış Etkinliği
🧑‍💻 Bütçesini Bilen Gençler
🗓️ 18 Mart 2024, 20.30
🌐 Çevrim içi, Zoom

2024 Küresel Para Haftasını, FODER Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Ozturk tarafından gerçekleştirilecek “Bütçesini Bilen Gençler” çevrim içi finansal okuryazarlık eğitim semineri ile açıyoruz. Finansal konularda bilgi edinmek isteyen tüm gençleri etkinliğimize davet ediyoruz.

Eğitim seminerine buraya tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Etkinliğe katılım ücretsizdir.

Global Money Week (Küresel Para Haftası)
2012 yılında Child & Youth Finance International tarafından başlatılmış olan, 2019 yılından itibaren ise OECD tarafından çeşitli kuruluşlarla iş birliği içinde uluslararası çapta yürütülmekte olan Küresel Para Haftası kapsamında tüm dünyada eş zamanlı gerçekleşen etkinliklerde bu güne kadar 176 ülkeden 53 milyon çocuk ve gence ulaşılarak finansal okuryazarlık hakkında eğitimler verildi.

Dünyada 12 yıldır kutlanmakta olan etkinlikte FODER olarak bu yıl da yer almaya ve Küresel Para Haftası’nı kutlamaya hazırlanıyoruz. Bu yıl 18-24 Mart 2024 tarihleri arasında kutlanacak olan hafta kapsamında FODER çatısı altında sivil toplum inisiyatifi ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının birlikte yürütecekleri, çocuk ve gençlerde tasarruf bilincini artırmaya yönelik etkinliklerin düzenlenmesine öncülük edeceğiz.

Küresel Para Haftası 2024’ün teması ise ‘‘Protect your money, secure your future’’ olarak belirlendi.