Kitap Kulübümüz Ekim Ayında Mahfi Eğilmez’in “Örneklerle Kolay Ekonomi” Kitabı ile Devam Ediyor

FODER olarak finansal kitapları birlikte okumak ve birlikte dinlemek üzere Storytel ile iş birliğinde kurduğumuz FODER Kitap Kulübü’nün ilk toplantısını Eylül ayında gerçekleştirdik. Davranışsal Ekonomi Profesörü Dan Ariely’nin “Akıldışı Ama Öngörülebilir” kitabını Yönetim Kurulu Başkanımız Attila Köksal, CFA moderatörlüğünde tartıştığımız kulüp toplantımızı Youtube kanalımızdan https://www.youtube.com/watch?v=nO15g0vGtMk&t=2s linkine tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kitap kulübünde konuştuklarımızı, tartıştıklarımızı yaşamlarımıza dahil etmeyi ve ortaklaşa kazanılan bilgi ile gelişmeyi hedeflediğimiz kulüp etkinliğimize Ekim ayında Mahfi Eğilmez tarafından kaleme alınan “Örneklerle Kolay Ekonomi” kitabı ile devam ediyoruz.

Ekim ayı sonunda bir araya geleceğimiz kulüp toplantımız FODER Yönetim Kurulu Başkanımız Attila Köksal, CFA ve Yönetim Kurulu Üyemiz Murat Sağman tarafından modere edilecektir.  Kulübümüze üye olmak için  https://forms.gle/6V6Hu5skjKEaKz4U7 linkine tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk Finans Kitapları Kulübüne sizleri bekliyoruz.

 

FODER KİTAP KULÜBÜ

FODER Kitap Kulübü, finansal konularda yazılmış kitapları okuduktan ve/veya sesli kitap formatında dinledikten sonra grup halinde tartışarak; öğretileri paylaşmayı hedefliyor.

Amaç: Ekonomi ve finans içerikli kitaplar üzerinde birlikte düşünüp, tartışarak kulüp üyelerinin özellikle ekonomi kavramları, piyasaların işleyişi, piyasalardaki riskler, tasarruf, birikim ve yatırım kavramları hakkındaki bilgilerini arttırmaktır.

Yöntem: FODER ve Storytel sosyal medya üzerinden yapılacak çağrı ile kitap okumayı seven bireyler, FODER Kitap Kulübü’ne davet edilir.  Proje kapsamında her ay FODER Storytel kütüphanesinden bir kitap seçer.

Ay sonunda FODER tarafından düzenlenen ve yönetilen online toplantıda, kulüp üyeleri kitap hakkındaki düşüncelerini, bu kitabın finansal konuları anlamak ve yorumlamakta önemi ve kitapta konu edilen finansal görüşleri tartışırlar, birbirlerinin görüşlerini moderatör yöneticiliğinde paylaşırlar. Bu toplantıya sadece kitabının tamamını okumuş olanlar katılabilirler.

İlgilenen üyeler bir WhatsApp grubunda bir araya getirilerek, ay içerisinde de kitap hakkındaki etkileşimlerini sürdürürler.

Aylık online toplantıların özeti, FODER YouTube kanalında yayınlanır.

* KVKK Aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.