JAFLE Projesinin Dördüncü Uluslararası Toplantısı Karditsa’da Gerçekleşti

The Journey of Unemployed Adults from Financial Literacy to Entrepreneurship (JAFLE) (İş Arayışında Olan Yetişkinlerin Finansal Okuryazarlıktan Girişimciliğe Yolculuğu) isimli Erasmus+ projesinin dördüncü uluslararası toplantısı gerçekleşti.

21-22 Eylül tarihlerinde, E-School Educational Group ev sahipliğinde Yunanistan’ın Karditsa şehrinde gerçekleşen toplantılarda, iş arayışında olan yetişkinlere yönelik dijital platform çalışmaları yapıldı. Projede iş arayışında olan yetişkinlerin işgücü piyasasına erişim olanaklarını artırmak ve istihdamlarını teşvik etmek üzere bir dijital finansal okuryazarlık eğitim programı oluşturmak amaçlanıyor.

JAFLE projesi, Türkiye’de FODER ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Yunanistan’da yerleşik eğitim kuruluşu E-school Educational Group, İspanya’da yerleşik eğitim kuruluşu Formative Footprint ve Litvanya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Klaipedos Valstybine Kolegija (KVK) ortaklığında gerçekleştiriliyor.

Şubat 2024 tarihinde tamamlanacak ve hayata geçecek olan projenin kapanış toplantısının Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde yapılması planlanıyor.