Gençler İçin Finansal Okuryazarlık Yolunda Yeni Projemiz “PARAYÖN (MYBNK) EĞİTİMLERİ” Başladı

FODER olarak gençlere yönelik finansal okuryazarlık bilincinin kazandırılması için çalışmalarımıza JP Morgan’ın hibe fonuyla desteklediği yeni projemiz ile devam etmekteyiz.

Proje için, 2007 yılında 11-25 yaş arası gençleri kendi paralarını yönetmeleri  ve genç girişimciliği desteklemek üzere kurulan ödüllü bir sivil toplum kuruluşu olan Mybnk’i ziyaret eden Foder Proje Ekibi, temel nitelikteki  3 farklı modül olan Money Works, Money Twist, Unidosh eğitimlerini teorik ve pratik olarak alarak modüllerin Türkiye’ye uyarlanması çalışmalarını tamamladılar.
Projenin yeni adı Parayön olmakla birlikte modüllerin ayrı ayrı adları Paragram, Parametre ve Parayol olarak belirlendi.

Gençlerle interaktif, eğlenceli ve onların dilinden anlayan keyifle öğrenilebilecekleri  eğitimler sunularak  gençlerin bu konuları öğrenmelerine  ilişkin etkinin artırılmasını amaçladığımız eğitimlere geçtiğimiz hafta “Rüştü Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”nde start aldı. Paragram ve Parametre eğitim modülleri ile 950 öğrenciye ulaşılarak finansal okuryazarlık eğitimi verildi.
Farklı sosyo-ekonomik gruplara yaygın öğrenme metodolojisi ile verilecek olan eğitimlerde, finansal okuryazarlık bilincini ve farkındalığını artırabilmek için Türkiye’de toplamda 6.800 gence ulaşılması amaçlananan Parayön projesinin “Eğitmen Eğitimi” 7-8-9 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi.

ETKİNLİKTEN KARELER