FODER & Yeşilköy Rotary Kulübü İş Birliğinde Finansal Okuryazarlık Eğitimi: Bütçesini Bilen Gençler

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) olarak Yeşilköy Rotary Kulübü ile iş birliğinde Ekonomi Okuma Semineri (EKOS) kapsamında “Bütçesini Bilen Gençler” finansal okuryazarlık eğitim semineri gerçekleştiriyoruz.

İki gün sürecek olan eğitim semineri 14 Mayıs Perşembe ve 15 Mayıs Cuma günü saat 18:00’da gerçekleştirilecek olup katılım herkese açık ve ücretsizdir. Eğitimi tamamlayan katılımcılara dijital olarak uluslararası Rotary EKOS Katılım Sertifikası verilecektir.

Eğitim semineri Zoom platformunda gerçekleşecek olup Yeşilköy Rotary Klübü Dönem Başkanı Ceyhun YAVAŞ Meeting ID: 899 027 9907 bilgileri ile bağlanabilirsiniz.
“Bütçesini Bilen Gençler” eğitimi ile para kullanma ve yönetimi hakkında bilgiyle değerlendirme yapılması ve etkili karar verme yetisinin oluşmasını hedefliyoruz. İlk oturumda bütçe, birikim, istek ihtiyaç ayrımı, kredi, sigorta, bireysel emeklilik sistemi gibi temel finansal okuryazarlık kavramları üzerinden bilgilendirme yapılacak olup ikinci oturumda ise yatırım ve yatırım araçları konuları ele alınacaktır. Katılımınızdan mutluluk duyarız.