FODER Kitap Kulübümüz Faaliyetine Başlıyor!

Gelişimin en değerli yöntemlerinden biri dünyaca kabul gören kitapları takip etmektir. FODER olarak biz de, finansal kitapları birlikte okuyalım, birlikte dinleyelim istedik. Storytel ile iş birliği yaparak FODER Kitap Kulubünü kurduk.

Her ay Storytel kütüphanesinden finans veya ekonomi alanından bir kitap seçeceğiz ve dinleyeceğiz. Ay sonunda dinlediğimiz kitaplar hakkındaki görüşlerimizi moderatörümüz eşliğinde web üzerinden tartışacağız.

Amacımız kitap kulübünde konuştuklarımızı, tartıştıklarımızı yaşamlarımıza dahil etmek. Ortaklaşa kazanılan bilgi ile gelişmek.
Türkiye’nin ilk Finans Kitapları Kulübüne sizleri bekliyoruz.
Foder Kitap Kulübü üye olmak isteyen 18 yaş üzeri bireyler Google Form üzerinden https://forms.gle/5rDmXJNjYWbwww3f6  linkine tıklayarak başvuruda bulunabilirler.

FODER KİTAP KULÜBÜ

FODER Kitap Kulübü, finansal konularda yazılmış kitapları okuduktan ve/veya sesli kitap formatında dinledikten sonra grup halinde tartışarak; öğretileri paylaşmayı hedefliyor.

Amaç: Ekonomi ve finans içerikli kitaplar üzerinde birlikte düşünüp, tartışarak kulüp üyelerinin özellikle ekonomi kavramları, piyasaların işleyişi, piyasalardaki riskler, tasarruf, birikim ve yatırım kavramları hakkındaki bilgilerini arttırmaktır.

Yöntem: FODER  ve Storytel sosyal medya üzerinden yapılacak çağrı ile kitap okumayı seven bireyler, FODER Kitap Kulübü’ne davet edilir.  Proje kapsamında her ay FODER Storytel kütüphanesinden  bir kitap seçer.

Ay sonunda FODER tarafından düzenlenen ve yönetilen online toplantıda, kulüp üyeleri kitap hakkındaki düşüncelerini, bu kitabın finansal konuları anlamak ve yorumlamakta önemi ve kitapta konu edilen finansal görüşleri  tartışırlar, birbirlerinin görüşlerini moderatör yöneticiliğinde paylaşırlar. Bu toplantıya sadece kitabının tamamını okumuş olanlar katılabilirler.

İlgilenen üyeler bir WhatsApp grubunda bir araya getirilerek,  ay içerisinde de kitap hakkındaki etkileşimlerini sürdürürler.

Aylık online toplantıların özeti, FODER YouTube kanalında yayınlanır.

* KVKK Aydınlatma metnine buradan ulaşabilirsiniz.