FODER Askerlere Yönelik Bireysel Bütçe Yönetimi Finansal Okuryazarlık Eğitimi Gerçekleştirildi

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı mensuplarına yönelik “Bireysel Bütçe Yönetimi Eğitimi”  finansal okuryazarlık eğitimleri verilmeye devam ediyor.
FODER’den talep edilen Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askerlere “Bireysel Bütçe Yönetimi” konulu finansal okuryazarlık eğitimleri, Ankara’da, Tuzla Piyade Okulu’nda, Isparta ve Eğirdir olmak üzere dört ayrı noktada gerçekleştirilmişti.
17 Aralık 2015 tarihinde Ankara’da Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin  Komutanlığı’nda FODER Genel Sekreteri Dr. Yasemin Demirdağ katılımıyla ve FODER Başkan Yardımcısı Attila Köksal tarafından  kıta gozlem subaylarına finansal okuryazarlık eğitimleri verilerek  bütçe yönetiminin nasıl yapılacağına ilişkin önemli noktalar anlatıldı.
Finansal Okuryazarlık ve Erişim amaçlı sivil toplum örgütü olarak yaptığımız çalışmalarla, finansal bilincin artırılması için ekosistemin oluşturulmasına ve dolayısıyla ülkemizde tasarruf oranlarının artırılmasına destek olmayı amaçlıyoruz.