Yaklaşan Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Küresel Para Haftası Borsa İstanbul Gong Töreni 2019

25 Mart 2018 - 25 Mart 2019

YFI tarafından başlatılan ve iş birliği kuruluşlarla tüm dünyada eş zamanlı gerçekleşen Küresel Para Haftası (Global Money Week) kapsamında FODER gönüllüleri aracılığı ile 2012 yılından bu yana düzenlenen etkinliklerde 169 ülkeden 32 milyon çocuk ve gence eğitimler verildi.  Küresel Para Haftası’nda FODER çatısı altında, sivil toplum inisiyatifi ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının birlikte yürütecekleri etkinlikler gerçekleştirildi. Hafta boyunca ülke genelinde FODER tarafından finansal okuryazarlık eğitimleri verildi, eğitimler toplamda 20 bin çocuk ve gence ulaştırıldı.

Çocuklara ve gençlere erken yaşlardan itibaren maliyet konusunda dikkatli olmalarını sağlayacak zekaya dayalı alışkanlıklar edindirmek amacıyla OECD’nin de destek verdiği Küresel Para Haftası’nın bu yılki teması, “öğren, biriktir, kazan” olarak belirlendi.

FODER Genel Başkan Yardımcısı Atilla Köksal, Küresel Para Haftası’na ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“FODER olarak biz, finansal okuryazarlığı sürdürülebilir kalkınma ve büyümenin temel parametresi olarak görüyoruz. Gençler ve çocuklarda oluşacak tasarruf bilinci ise bu parametrenin en önemli yapıtaşları. FODER olarak akıllı tasarruf etmeyi bilen yeni gençler yetiştirmeyi, finansal okuryazarlık seviyesini artırmayı kalkınmanın önemli temellerinden biri olarak görüyoruz.  Türkiye’nin ekonomik geleceğini genç nesillerin finansal okuryazarlığı belirleyecek.”

Küresel Para Haftası’nın açılış töreni 2017 ve 2018 yılında olduğu gibi Türkiye’de FODER öncülüğünde Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni ile 2019 yılında da hayata geçirildi. Açılış gongu; Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen, BDDK Başkan Yardımcısı Yakup Asarkaya ile FODER Yönetim Kurulu ve finansal okuryazarlık eğitimi alan gençler tarafından Küresel Para Haftası için çalındı.

Detaylar

Başlangıç:
25 Mart 2018
Bitiş:
25 Mart 2019
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,

Organizatör

FODER

Mekan

İstanbul
İstanbul
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar