Yaklaşan Etkinlikler

Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

FİNANSAL OKURYAZARLIK SEMİNERİ

3 Aralık 2018 @ 17:30 - 20:30

Kurulduğu günden bu yana amacı; finansal okuryazar bir Türkiye için ekosistem oluşturmak olan Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) ve Beşiktaş Belediyesi iş birliğinde “Finansal Okuryazarlık Semineri” düzenlenecek.

 

Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasının ve büyümesinin temel parametrelerinden olan finansal okuryazarlık bilincinin kazandırılması kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikte dernek çalışmaları hakkında bilgilendirme ile Türkiye’de Finansal Okuryazarlık konulu sunum FODER Genel Sekreteri Dr. Yasemin Demirdağ tarafından yapılacak. Türkiye’nin araştırma neticesinde belirlenen finansal okuryazarlık endeksi ve finansal tutum, davranış, bilgi seviyesi paylaşılarak yorumlanacak.

“Parasını Yöneten Hayatını Yönetir” konulu finansal okuryazarlık eğitimi FODER Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Kabalak tarafından gerçekleştirilecek. Dünya’da özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki tasarruf, tutum oranları ve yatırım alışkanlıkları ele alınacak.

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği üyelerinin ve gönüllülerinin de katılım göstereceği 3 Aralık Pazartesi saat 17:30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsiz olup katılımcılara “Teşekkür Belgesi” takdim edilecek.

LCV: bilgi@fo-der.org

Detaylar

Tarih:
3 Aralık 2018
Saat:
17:30 - 20:30
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:

Organizatör

FODER

Mekan

İstanbul
İstanbul
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar