Parasal Konular


Parasal Konular, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) ve Habitat işbirliğinde gerçekleştirilen, finansal okuryazarlık, dijitalleşme, sorumlu üretim ve tüketim, davranışsal ekonomi, girişimcilik alanlarında uzman konuklarla finansal bilinç yaratmayı hedefleyen Youtube canlı yayın serisidir.

Covid-19 sürecinde online olarak başlatılan iş birliği kapsamında Sivil Toplum Bakış Açısı ve Ekonomik Durum, Covid-19 Pandemi Sürecinin Ekonomiye Etkileri, Yeni Düzen ve Geleceğin Toplumu, Covid-19 Yansımaları, 19 Mayıs’ta 19 Tavsiye, Dijitalin Gücü Adına,  Yeni Nesil Girişimcilik, Fintech Çağında Finansal Okuryazarlık, Yatırım Danışmanlığının Hanehalkı Finansal Sağlığına Etkisi, Davranışsal Finansın Geleceğe Etkisi, Finansal Okur yazarlar Pandemi Döneminde Nasıl Davranır? konularında alanında uzman konuklarla sohbetler gerçekleştirilerek 15 binin üzerinde izleyici sayısına ulaşılmıştır. Önceki yayın serilerine ilişkin Teşekkür videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Parasal konulara ilişkin bilgi sahibi olmak, güncel finans konularını takip etmek, finansal okuryazarlık konusunda kendinizi geliştirmek üzere, düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz canlı yayın sohbetlerimizi takip edebilir ve eş zamanlı olarak katılımcılarımıza sorularınızı yönlendirebilirsiniz. Her ayın ilk ve üçüncü haftasında salı günü saat 17:00’da gerçekleştirdiğimiz yayınlara Habitat Derneği Youtube kanalından ulaşabilir, yayını kaçırmanız durumunda ise Habitat ve FODER Youtube hesaplarında önceki yayınların videolarına ulaşabilirsiniz.

Parasal Konular canlı yayın serisine ilişkin görüşleriniz ve önerileriniz için formumuzu doldurabilirsiniz.