Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği, Sermaye Piyasası Kurulu'nu Ziyaret Etti

FODER “Gönüllü Buluşması” Etkinliğinde Gönüllülerimizle Buluştuk
23 Temmuz 2015
Türkiye Finansal Hizmetlere Erişim ve Kullanım Konusunda Gelişmekte Olan Ülkeler Arasında 6. Sırada Yer Aldı
28 Ağustos 2015

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Yönetim Kurulu 30 Temmuz 2015 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’nu ziyaret etti. Görüşmede dünyada ve Türkiye’de finansal okuryazarlık ve erişim alanlarında hangi gelişmelerin yaşandığı, Türkiye’de bu konuda farkındalığın artması için neler yapılabileceği, tasarruf açığı oranının ekonomik büyüme ve gelişme açısından önemi, bireylerin finansal okuryazarlık seviyelerinin yükseltilmesi için oluşturulabilecek farklı metodolojiler konusunda görüşmeler yapıldı.
Toplantı Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Yardımcısı Bora Oruç, Foder Kurucu Başkanı Özlem Denizmen, Foder Yönetim Kurulu Üyeleri Serhad Satoğlu, Bülent Taban, Özgür Bolat ve Foder Genel Sekreteri Yasemin Demirdağ’ın katılımı ile gerçekleşti.
Haziran 2014’de açıklanan Başbakanlık Genelgesi ile, Türkiye için Ulusal Strateji oluşturulmasına dair çok önemli bir adım atılarak hazırlanan Eylem Planı’nda FODER’e verilen görevler ele alınarak, gerçekleştirilen projeler ve ileriye yönelik gerçekleştirilecek olan iş planı üzerinde görüşme sağlandı.