FODER Mikrokredi Şenliği'nde !

Akif Nuray:Finansal Okuryazarlık
10 Mayıs 2016
FODER Kurucu Başkanı Özlem Denizmen Marmara Ekonomi Zirvesi'nde!
29 Nisan 2016

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği, Tekfen Vakfı işbirliği ile 29-30 Nisan tarihlerinde Soma Mikrokredi Şenliği kapsamında kadınlara “Bütçesini Bilen Kadın” eğitimi verdi.  Eğitim, FODER proje lideri Deniz Bağrıaçık ve uzman eğitmen Melisa Mumcu tarafından verildi.
Eğitimde para kullanma, yönetme, birikim ve akıllı yatırım konuları örneklerle ele alındı. Kadınlar hem ürünlerini sergilediler, aynı zamanda alanında uzman sanatkâr ve eğitmenler tarafından el işi ve yeme içme atölyeleri gerçekleştirildi.
Tekfen Vakfı desteğiyle Türkiye Grameen Mikrofinans Programı kapsamında Soma ve çevresinde alternatif geçim kaynakları yaratılmasına katkı sağlamak amacıyla 2014 Kasım ayında faaliyete geçen Soma Mikrokredi Şubesi, çalışmalarına hızla devam ediyor.Bugune kadar toplam 341 kadın girişimciye kredi desteği sunan Tekfen Vakfı Soma Mikrokredi  Şubesi, bu etkinlik ile daha fazla kadına ulaştı.
 Soma ve çevre ilçelerden yoğun katılımın olduğu etkinlikte bölge kadınlarının el işi ürünleri ve ev yapımı yiyecek-içecekler, Hükümet Konağı önündeki meydana kurulan pazar yerinde sayışa sunuldu. Somalı kadınların el emeğiyle yapılan yöresel lezzetler büyük beğeniyle karşılandı. Ayrıca şenlik alanında kurulan Mikrokredi Çadırı’nda kadınlara mikrokredi desteği hakkında bilgi verildi. Etkinlikte mikrokredi desteğinden yararlanmak isteyen çok sayıda girişimci adayı mikrokredi desteğinden faydalanmak için başvuruda bulundu.