FODER Gönül Elçisi plaketi sahiplerini buluyor

FODER Gönül Elçisi plaketi sahiplerini buluyor

Türkiye’de finansal okuryazarlık bilincinin artırılması misyonu ile 2012 yılında kurulan Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği,

8 Şubat’ta “FODER Gönül Elçisi” etkinliğini gerçekleştirecek.Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin ve BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben’in yanı sıraiş ve finans dünyasından çok sayıda önemli ismin katılacağı davette finansal okuryazar bir toplumun oluşmasına katkı sağlayan basın mensuplarına da plaket sunulacak.

Türkiye’de finansal okuryazarlığın yaygınlaşması adına çalışmalar yürüten Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER), medyada finansal okuryazarlık ve tasarruf konularına önem veren, bu konuya destek olan medya mensuplarına teşekkürlerini sunmak amacıyla Zorlu Holding sponsorluğunda, Zorlu PSM’nin ev sahipliğinde “FODER Gönül Elçisi” etkinliğini gerçekleştiriyor.

Medya mensuplarının yanı sıra etkinlikte Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, SPKBaşkan YardımcılarıEmre Önyurtve Yusuf Kaya ile Hazine Müsteşarlığı Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Alper Batur da yer alacak.

Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan FODER Kurucu Başkanı Özlem Denizmen şunları söyledi: “Dernek olarak; kamu, özel sektör, akademi ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek, bireylerin finansal okuryazarlık ve erişim farkındalıklarını oluşturabilmek için bilinçlendirme, eğitim, araştırma ve uygulamalara destek politikalar üretilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Aralarında 26 banka ve finansal kuruluş, 7 holding ve reel sektör temsilcisi kuruluş ile 6 üniversitenin yer aldığı; 47 kurumsal, 53 bireysel üye, 500 gönüllümüzden aldığımız güç ve destekle çalışmalar yapıyoruz.Finansal okuryazar bir toplumun oluşmasındaki duyarlılıklarını ve bu konudaki çalışmalarını çok değerli bulduğumuz basın mensuplarına teşekkür etmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlemekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

8 Şubat Çarşamba günü saat 18.00’da düzenlenecek etkinlikte finansal okuryazar bir toplumun oluşmasındaki duyarlılıkları ve bu konudaki çalışmaları nedeniyle medyadaki 20 önemli isme “FODER Gönül Elçisi” plaketleri de sunulacak.