FODER – ÇİMSA İŞ BİRLİĞİ İLE FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMLERİ VERİLECEK

ÇİMSA, finansal bilgilerinin yanı sıra, kurum kültürü ve toplumsal yatırım projelerini de içeren bilgilerin olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’na uyumlu “Entegre Faaliyet Raporu”nu kamuoyu ile paylaştı.
FODER ile yapılan iş birliği sonucu, ÇİMSA paydaşları ile paylaştığı her Entegre Faaliyet Raporu için FODER’e bağış yapıyor.
Bu bağışlar ile Niğde’nin birçok köyünden 7-12 yaş arası çocukların katılacağı “Yaz Çocukları” projesi kapsamında çocuklara finansal okuryazarlık dersleri verilecek.
ÇİMSA Genel Müdürü Nevra Özhatay, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bir şirketin değerini sadece finansal veriler ile ölçmenin artık geride kaldığını belirterek, “Şirketlerin toplum açısından asıl anlamını oluşturan faktörler, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri, çevre duyarlılığı ve bu bakış açısının sürdürülebilir olmasıdır” dedi.
Bu öngörü ile hareket ederek özellikle çocukların ve gençlerin eğitimine destek sağlamayı ilke edinen ÇİMSA, FODER ile birlikte “Yaz Çocukları” projesi ile çocukların finansal okuryazarlık konusunda bilinçlenmesine katkı sağlayacak.