ÜNİVERSİTELER KIYASIYA YARIŞTI

UŞAK’TA FİNANSAL OKURYAZARLIK VE PAZARLAMA SEMİNERİ DÜZENLENDİ
9 May 2017

ÜNİVERSİTELER KIYASIYA YARIŞTI

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’in sonuçları açıklandı. Büyük ödüle Senin Tasarımın Senin Hayatın projesiyle Akdeniz Üniversitesi sahip oldu.

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı sosyal sorumluluk yarışması “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Final’inde”Büyük Ödül”ü “Toplumsal” kategorisindeki ‘Senin Tasarımın Senin Hayatın’ projesiyle Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Furkan Kutay Kurumaz kazandı. Bu yılki Sosyal Medya Ödülü, Sağlık & Spor kategorisinde yarışan Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Ekremcan Arslan, Satı Kaya ve Şura Ödevoğlu’na ait Huysuz Çirkin grubunun ‘En Güzel %1’ projesine gitti.

Aralarında İbrahim Betil, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Fatoş Karahasan, Cem Seymen, Özlem Denizmen, Can Yılmaz ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in bulunduğu seçkin jüri üyelerinin değerlendirmeleri ile kazananlar ödüllerine kavuştu.

Bu yıl 156 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören bin 458 öğrencinin başvurduğu yarışmaya, Çevre, Eğitim, Finansal Okuryazarlık, Kültür-Sanat, Sağlık-Spor ve Toplumsal olmak üzere 6 kategoride, toplam 2 bin 80 proje başvurusu alındı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 126 oranında bir artış gerçekleşti. Büyük ödüle layık görülen proje, “Toplumsal” kategorisinden çıktı.

Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.