Tüketici Özel Ödülü Para Durumu'na

Oyun Oynamayı Seviyor Musunuz?
22 February 2016
What Has Happened During Global Money Week?
28 March 2016

Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği Kurucusu Özlem Denizmen’in, “Özlem Denizmen’le Para Durumu” programı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketici Ödülleri’nde, Tüketici Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Bakanlık ödül dağıtımında, Tüketici bilincinin geliştirilmesi, tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi gibi faaliyetleri dikkate alıyor.
Bu alanlarda faaliyet gösterenlerin 2015 yılındaki çalışmalarını değerlendiren Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ankara’da bir ödül töreni düzenledi.
Türkiye’nin ilk ve tek kişisel para yönetimi TV programı Özlem Denizmen’le Para Durumu ile Denizmen’in Posta Gazetesi Para Durumu köşesine; tüketicilerin korunması ve bilinçlendirilmesi yolunda aldığı sorumluluklardan dolayı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketici Ödülleri kapsamında; en iyi televizyon programı ve en iyi köşe yazısı dalında Tüketici Özel Ödülü verildi
 
Para Durumu ne yapıyor?
“Parasını yöneten hayatını yönetir” sloganıyla yola çıkan Para Durumu Platformu, Kişisel finans konusunda bilinçli bir toplum yaratmayı hedefliyor. Özlem Denizmen, para yönetimi hakkındaki fikir ve önerilerini Posta gazetesindeki Para Durumu köşesinden, T.V. ekranlarından, sosyal medyadan, www.paradurumu.com internet sitesinden ve kaleme aldığı 3 kitabından milyonlara ulaştırıyor. Ülkemizde konuşulmasından kaçınılan ‘para’ konularını, samimiyetle konuşulabilir, danışılabilir kılmak için 7’den 77’ye herkesin anlayacağı sade bir dille anlatan Denizmen, bireylere bütçe, tasarruf, borç yönetimi, birikim, yatırım konularında uygulamalı, faydalı para yönetimi bilgisi veriyor. Kendine has dili ve renkli anlatımıyla; bütçe, tasarruf, birikim yapma, kredi kartını doğru kullanma bilinci kazandırıyor, Türkiye’yi hane hane finansal okuryazar yapıyor. Aynı zamanda bireylerin ve ailelerin erişebileceği, finansal hayatlarını kolaylaştıracak ve çözüme kavuşturacak, bilmedikleri, bankacılık ve devlet hizmetlerini tanıtıyor.
Özlem Denizmen Kitapları
• Cebinde Mucize Yarat (2012)
• Kredi Kartlarınla Mucize Yarat (2013)
• Bolluk ve Bereket için Yer Aç (2015)