MARİFET’Lİ AİLELERİN ÇOCUKLARI TEB’İN PARA KULÜBÜ KİTAPLARIYLA FİNANSI ÖĞRENİYOR

ING BANK'TAN ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ
24 January 2014
ZOR KAZANIYORUZ, DÜŞÜNMEDEN HARCIYORUZ
26 January 2014

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 27 Ocak – 07 Şubat tarihleri arasında Marifetli Hesap açanlara 6-12 yaş çocuklara özel hazırlanan “Paramı Kullanıyorum” kitabını hediye ediyor. TEB kampanya ile çocukların ekonomi, para yönetimini eğlenerek öğrenmesini sağlarken, aileleri de Marifetli Hesap ile birikime teşvik ediyor.
Türk Ekonomi Bankası (TEB),yarıyıl tatili boyunca gelecek içinbirikim hesabı Marifetli Hesap açan ailelere6-12 yaş arasındaki çocuklara özel hazırlanan”Paramı Kullanıyorum” kitabını hediye ediyor.TEBfinansal bilincin aile içinde gelişip, tasarruf alışkanlıklarının küçük yaştan kazanıldığını dikkate alarak başlattığı kampanya ile çocukların ekonomi, para yönetimini eğlenerek öğrenmesini sağlarken, aileleri de Marifetli Hesap ile birikime teşvik ediyor.
Avrupa’dan ödüllü kitap
TEB Aile Akademisi ile başlattığı finansal okuryazarlık hareketi kapsamında hazırlanan Doğan Egmont’unPara Kulübü serisinden Paramı Kullanıyorum kitabı, zor gibi görünen ama yaşamımızın parçası haline gelen finansal kavramları gerçek yaşamdan alınan örnekler, kısa öyküler ve renkli görseller eşliğinde anlatıyor. Para Kulübü Serisi, “para neden gereklidir, birikim nasıl yapılır, bankalar hayatımızı nasıl kolaylaştırır, kredi ne için kullanılır, girişimcilik nedir” gibi sorulara örneklerle basit ve net yanıtlar veriyor.Para Kulübü serisi Haziran 2013’de “Egmont Kids Media Awards” da ikincilik ile ödüllendirildi.
2000 TL üzeri hesap için hoşgeldin faizi yüzde 10.5
TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, “Finansal okuryazarlık alanında TEB Aile Akademisi ileçıktığımız bu uzun soluklu yolda hedefimiz büyükler kadar çocuklara da ulaşmak. İnternet sitesi TEB Çocuk’tan sonra Doğan Egmont’un Para Kulübü serisi ile de çocuklarımıza eğlenceli bir anlatımla finansı sevdirmeyi, tasarruf bilincini aşılamayı amaçlıyoruz. 27 Ocak – 07 Şubat tarihleri arasında çocukları için Marifetli Hesap açanlara bu serinin ilk kitabı ”Paramı Kullanıyorum”u hediye etmekten mutluluk duyuyoruz. Aileler böylece Marifetli Hesap ile çocuklarının geleceği için birikime başlarken, Paramı Kullanıyorum Kitabı ile de çocukların finansal konularda bilinçlenmelerine katkı sağlayabilecek. Kampanyadan sıfır bakiye ile Marifetli Hesap açanlar da yararlanabiliyor. Ancak 2000 TL üzerinde hesap açanlar yüzde 10.5 hoş geldin faizinden yararlanabiliyor” dedi.