"KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNBE" KISA FİLM YARIŞMASI

UNİCEF ÇOCUK DOSTU ŞEHİRLER PROGRAMI'NDA FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ
17 March 2017
ÇAYCUMA'DA 'PARAMI YÖNETEBİLİYORUM' FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
9 March 2017

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması için başvurular 3 Nisan’da başladı.
Toplumun her kesimi tarafından yoğun ilgi gören “Kamera Elinde Geleceğin Cebinde” Kısa Film Yarışması’nın dördüncüsü 3 Nisan – 29 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenleniyor. En fazla üç dakikalık kısa filmlerin yarışacağı organizasyonda, “Küçük birikimler, büyük mucizeler yaratır!” sloganıyla “Küçük birikimler, büyük mucizeler” temasını en iyi işleyen filmin sahibine 12 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 7 bin 500 TL’lik ödül verilecek. Ayrıca, yarışma sonunda ilk 10’a giren yarışmacılar, TSPB’nin düzenlediği bir günlük eğitimlerden istediği birine bir yıl boyunca ücretsiz katılma imkânı ve bir yıl süreli İstanbul Kültür Sanat Vakfı Mavi Lale Kart Üyeliği kazanacaklar. Bu ödüllere ek olarak, ilk üçe giren yarışmacılara tüm Türkiye’de geçerli dokuz aylık sınırsız sinema biletini içeren Sinemia üyeliği hediye edilecek.
Adaylar, www.kameraelindegelecegincebinde.com adresindeki başvuru formunu doldurarak yarışmaya katılabilecekler. Kısa filmler, TSPB Başkan Vekili Dr. M. Berra Doğaner, TSPB Yönetim Kurulu Üyesi Murat Çetinkaya, TSPB Finansal Eğitim Çalışma Komitesi Başkanı Attila Köksal, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol, BirGün Gazetesi Yazarı ve Sinema Eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel ve Hürriyet Gazetesi Spor Servisi Şefi ve Sinema Yazarı Uğur Vardan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.