3 KUMBARA 23 NİSAN'DA FESHANE ŞENLİĞİNDE

PARAM VE BEN ÇOCUK ŞENLİĞİ
25 April 2014
TSPAKB KISA FİLM YARIŞMASI
31 January 2014

Doğuş Grubu’nunsponsorluğunda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği Para Durumu’nun katkılarıyla yürütülen 3Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı, Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şöleni’nde yer alacak.
Çocuklara birikim, tasarruf, paylaşım ve çevre bilincini aşılamayı hedefleyen 3 Kumbara, Feshane’de çocukları sürpriz hediyeler ve projenin maskotu ‘KUMBO’ ile karşılayacak. Şölene katılan öğrenciler, veliler ve öğretmenlere 3 Kumbara Eğitim Programı’nın tanıtılacağı etkinliklerde, 3Kumbara Tiyatro ekibinin oyunu da ilk kez seyirciyle buluşacak.
Doğuş Grubu sponsorluğunda yürütülen 3 Kumbara Eğitim Programı, 2013-2014 öğretim yılı başından itibaren 50.000 çocuğa finansal okuryazarlık eğitimi verilmesini sağladı. 3 Kumbara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Feshane’de düzenlenecek olan şenliklerde, başta çocuklar olmak üzere tüm katılımcılara biriktirme, paylaşma ve harcama bilincini anlatacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği, Para Durumu’nunkatkılarıyla ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin (FODER) gözlemciliğinde yürütülen projenin maskotu olan ‘KUMBO’ da şenlik alanındaki çocuklara hem eğitici hem de eğlenceli dakikalar yaşatacak.
Çocuklar, fotoğraf standında proje kahramanları Aslı ve Mehmet’e eşlik edecek
Feshane’deki şenliklerde çocuklar ayrıca, 3Kumbara Eğitim Programı’nın kahramanlarından Aslı ile Mehmet’in karakterlerinin yer aldığı fotoğraf standına gelerek, eğlenceli fotoğraflar çektirebilecekler.
3Kumbara ile çocuklar finansal özgüven kazanıyor
Doğuş Grubu sponsorluğunda yürütülen ve çocukların harçlıklarını doğru yönetebilmeleri ve gelecekte ihtiyaç duyacakları finansal özgüvene erkenyaşta kavuşabilmeleri için geliştirilen ‘3Kumbara’ metodu ile verilen eğitimler sadece çocukları değil, veli ve eğitmenleri de kapsıyor.
Dördüncü sınıf öğrencilerinin hedeflendiği 3Kumbara Eğitim Programı kapsamında sınıf içi eğitimlerle beraber, tiyatro eğitimi de bir araç olarak kullanılıyor. Profesyonel tiyatro oyuncularının yaratıcı drama yöntemi ile katkıda bulunduğu eğitimlerde çocuklara hayal, hedef, para, birikim, tasarruf, istek, ihtiyaç gibi kavramlar derinlemesine öğretiliyor.
Beş yıl sürmesi planlanan 3 Kumbara Finansal Okuryazarlık Eğitim Programı’nın sonunda, toplam 500,000 öğrenci ve veliye ulaşılması hedefleniyor.
www.3kumbara.com