Ekibimiz

Yasemin Demirdag, PhD

Genel Sekreter


 • Marmara Üniversitesi / Istanbul Doktora, Endüstri Müdendisliği, 1993 - 2004
 • McGill University / Montreal - Canada MBA, 1981 - 1983
 • Orta Doğu Tektik Üniversitesi / Ankara Matematik, Yöneylem Araştırma, 1973 - 1978
 • İş Deneyimi

  • FODER, Financial Literacy and Inclusion Association– Secretary General
   • September 2014 – Cont. Finansal okuryazarlık düzeyini artırmak ve Türkiye'de finansal sistemde kayıtlı birey sayısını artırmak için çalışmaktadır. Finansal okuryazarlık eğitim programlarını, davranış değişikliği göz önünde bulundurularak tasarlamakta ve finansal eğitim, bireylerin finansal hedeflerine ulaşmalarına ve finansal sağlıklarını oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Finansal okuryazarlığı ve finansal kapsayıcılığı artırmak için araştırma projelerini, eğitim projelerini yürütmektedir. Finansal okuryazarlığı ve finansal içermeyi geliştirmek için hem özel sektör hem de kamu sektörü ile yakın ilişkiler içinde çalışmalara devam etmektedir.
  • İİB, İstanbul İhracatçı Birlikleri – Genel Sekreter
   • Haziran 2004 - Ağustos 2014 ISTKA, İstanbul Kalkınma Ajansı - Üye Ocak 2009 - Kasım 2010
  • İş Geliştirme – Uluslararası Çalışmalarda Danışman Haziran 2001 - Mayıs 2004
  • Yeditepe University – Yarı Zamanlı Eğitmen Eylül 2001 – Ocak 2005
  • KKB, Kredi Kayıt Burosu (Credit Bureau) - İş Geliştirme Direktörü Mayıs 1995 - Haziran 2001
  • Emlak Bankası – Özel Projeler Direktörü Mart 1989 – Nisan  1995
  • Istanbul Holiday Inn Otelleri – Yönetim Kurulu Üyesi Ağustos  1992 - Ocak 1994
  • BİLPA – Proje Lider (BIM) Mayıs 1986 – Şubat 1989
  • CNR, Canadian National Railways / Canada – Proje Lideri (BIM) March  1980 - April 1986
  • BİMSA – Programcı Haziran 1978 - Aralık 1979

  Melisa Mumcu

  Proje Müdürü


  Eğitim ve Özgeçmiş

  Melisa Mumcu, Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden lisans derecesini, Galatasaray Üniversitesi’nden Finansal Ekonomi yüksek lisans derecesini aldı. Finansal projeler üzerinde çalışarak yoksulluğun azaltılması ve finansal sürdürülebilirliğin sağlanmasının yanı sıra sosyal ve çevresel etkileri konusunda araştırmalar gerçekleştirdi. OECD ülkelerinde kadın erkek gelir eşitsizliğini gelir dağılımı, iş gücüne katılım ve yükseköğrenim ile olan ilişkisi üzerinden analiz ederek proje çalışması yürüttü. Finans ve sürdürülebilirlik konularında online dergi ve yayınlarda yazıları yayınlandı. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nde finansal eğitim üzerine Proje Uzmanı olarak çalışmaktadır. Davranışsal ekonomi bilimi metodları ile düşük ve orta gelirli bireylerin finansal sağlıklarını oluşturmaları hedefli çalışmalar gerçekleştirmektedir.

  Azra Yazıcı

  Proje Asistanı


  Eğitim ve Özgeçmiş

  Azra Yazıcı, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü 4. sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir. Marmara Sinerji Kulübü bünyesinde aralarında seminer, konferans, zirvelerin de bulunduğu çok sayıda önemli ve ses getiren etkinliğin yönetiminde bulunmuştur. Çeşitli finans ve bankacılık sektöründe staj ve iş deneyimlere sahiptir. 2018 yılından bu yana FODER (Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği) de aktif olarak gönüllü çalışmalarda yer alıp Finansal Okuryazarlık eğitmenliği yapmaktadır. 2020 yılı Aralık ayından itibaren ise FODER'de proje asistanı olarak çalışmaktadır.

  Çağatay Türk

  Sosyal Medya Uzmanı


  Eğitim ve Özgeçmiş

  Çağatay Türk, Uludağ Üniversitesi Ekonomi bölümünden lisans derecesini aldı, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitimine devam ediyor. Bugüne dek Türkiye'de Türkiye Avrupa Vakfı, İspanya'da Xeracion isimli kuruluşların iletişim bölümlerinde gönüllü çalıştı. Avrupa'da insan hakları üzerine "ROVE", Çevre bilinci üzerine "Trashocolics" ve İletişim üzerine "Speak Factor" projelerinde çalıştı. Yerli ve yabancı kurumlara verdiği, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama ve grafik tasarım destekleriyle freelance çalışmalarını sürdürdü. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nde Sosyal Medya Uzmanı olarak çalışmaktadır. Kuruluşun sosyal medya kanallarını yönetmektedir.