ÇAYCUMA'DA 'PARAMI YÖNETEBİLİYORUM' FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

"KAMERA ELİNDE GELECEĞİN CEBİNBE" KISA FİLM YARIŞMASI
12 Nisan 2017
‘Bizi kadınlar birleştirecek, kadınlarla güçleneceğiz’
8 Mart 2017

Habitat Derneği’nin gençlerde finansal okuryazarlık bilincini geliştirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya destek vermek amacıyla Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve VISA Europe ile ortaklaşa sürdürdüğü “Paramı Yönetebiliyorum Projesi” kapsamında, Çaycuma Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi’nde eğitim verildi.
Gönüllü eğitmenler tarafından verilen “Paramı Yönetebiliyorum” finansal okuryazarlık eğitimi, Çaycuma Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi’nde 3 oturum şeklinde 400 öğrenciye aktarıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Maliye Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Serhat Geyik tarafından verilen eğitimde, “bütçem, harcamalarım, birikimim ve borçlarım” gibi kişisel bütçe yönetimine ilişkin konular pek çok farklı örneklerle hazırlanan sunumla öğrencilere anlatıldı.
Lürkiye’de finansal bilinç oluşturulması için ilk kez bir araya gelen kamu, özel sektör ve sivil toplum ortaklığında gerçekleştirilen “Paramı Yönetebiliyorum Projesi”nin eğitimleri Lürkiye’nin 81 ilinde devam ediyor.
Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.