Akbank’tan Gençlere Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Kadın girişimcilere finansal okuryazarlık eğitimi
1 Mart 2017
KOBİ’LER İÇİN FİNANSAL OKURYAZARLIK KİTABI YAYIMLANDI
27 Şubat 2017

Akbank özel bankacılık müşterilerinin lise ve üniversite çağındaki çocuklarına finansal okuryazarlık eğitimleri veriyor.
Tüm gün süren program kapsamında çocuklar önce Akbank Ceo’su Hakan Binbaşgil ile güne başlarken ardından bankanın Hazine bölümü ile Ak Yatırım ve Ak Portföy’ü gezerek parayı yönetmeyi öğreniyorlar. Daha sonra Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile biraraya gelen gençler aile varlığının sorumluluğu, yatırım ürünleri, risk kavramı, global ekonomi ve filantropi (bağış danışmanlığı) tasarruf konularında sorularına cevap buluyorlar. Yatırım ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, “Mesela hisse senedinde ‘hisse oynadık’ diyorsa onu da düzeltiyoruz. ‘Oynamıyoruz, yatırım yapıyoruz’ diyoruz. Next Generation Programı ile şimdiden iyi birer yatırımcı olmalarının önünü açıyoruz. Gençler bize en fazla aile bireylerinin mesleklerinde devam edip etmemeyi soruyorlar” dedi.
Next Generation Programı Akbank Private Banking  tarafından, aile varlığının korunması ve nesilden nesile aktarılması amacıyla kurulmuş, lise ve üniversite çağındaki gençlerle bir araya gelerek aile varlığının sorumluluğuna, yatırım ürünlerinin çeşitliliğine, portföy yönetimine, risk kavramına, global ekonomi, filantropi ve kültür-sanat konuları hakkında bilinç kazandırmayı hedeflemektedir.
 
Haberin kaynağına buradan ulaşabilirsiniz.