8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

‘Bizi kadınlar birleştirecek, kadınlarla güçleneceğiz’
8 Mart 2017
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde Finansal Okuryazarlık Eğitimi gerçekleştirildi
7 Mart 2017

Her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan haklarını temel alan, kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılan bu özel gün Türkiye’de ilk olarak 8 Mart 1921 yılında kutlanmıştır.
Yapılan son araştırmalar göre, Türkiye nüfusunun yüzde 49,8’ini oluşturan kadınlar iş hayatında oldukça başarılı bir ivme sergilediler. Öyle ki girişimleri ve azimleriyle başarı merdivenlerini hızla tırmanan kadınlar, hiç kuşkusuz Türkiye’nin gelişmesinde ve çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasında büyük role sahiptir.
Biz de FODER olarak kadının toplumsal hayattaki öneminin farkında olup, başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere finansal sisteme dâhil olarak tasarruf konularında bilinçlendirmelerine yardımcı olmak için hedefler belirleyip uygulamalar yapmaktayız.
Önümüzdeki dönemde finansal okuryazar kadın sayısını artırmak ve daha çok kadına ulaşmak dileği ile, tüm değerli kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.