“DEĞİŞİM FARKINDALIKLA BAŞLAR” ETKİNLİĞİNDE FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

“DEĞİŞİM FARKINDALIKLA BAŞLAR” ETKİNLİĞİNDE FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sözleşme Makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Müdürlüğü İstihdam Politikaları Daire Başkanlığı tarafından yürütülen DESİP Dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 12- 13 Haziran 2017 tarihlerinde”Değişim Farkındalıkla Başlar” etkinliği Gaziantep’te gerçekleştirildi.

DESİP kapsamındaki kültürel faaliyet programı “Değişim farkındalıkla başlar” etkinliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, “İstihdam seferberliği kapsamında 2 milyon ilave istihdam oluşturulması hedefleniyordu, bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 200 bin hedefine ulaşmış gözüküyoruz.” dedi.

Etkinliğin ikinci gününde ise Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği  Genel Sekreteri Dr. Yasemin Demirdağ tarafından finansal okuryazarlık eğitimi verilerek finansal bilinç aşılandı.

#farkyokfarkındamısın

#değişimfarkındalıklabaşlar